Renta võtab Uprenti üle

Renta Group Oy („Renta Group“ või „Renta“) on jõudnud kokkuleppele osta ära SIA Uprent Group („Uprent“ või „Äriühing“), juhtiv pumbasüsteemide firma, mis pakub kuivendamis- ja ülepumpamise lahendusi Baltikumis ning Poolas. Uprentil on kokku 13 esindust, mis asuvad Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Uprenti peakontor asub Lätis. Äriühing annab tööd rohkem kui 100 töötajale ning selle aastakäive on ligikaudu 11 miljonit eurot.

Ostutehing näitab, et Renta jätkab oma strateegiat juhtida Põhja-Euroopa rendiseadmete turgu. Nii siseneb Renta pumbasüsteemide turule, mis on atraktiivne ja ulatuslik nišš – eriti Baltikumis ja Poolas, kus pumpamine on ehitusplatsidel vajalik märja maapinna tõttu. Geograafiliselt tugevdab Renta oma positsiooni Poolas ning siseneb ka Baltimaadesse, laiendades nii ettevõtte haaret Põhja-Euroopas.

Uprent sobib Rentaga ideaalselt – tegu on professionaalselt juhitud ja kvaliteetse äriühinguga, millel on suur kasumlikkus ning juhtivad turupositsioonid. Sarnaselt Rentaga on Uprentil säästev struktuur ja riigipõhine juhtimine. Uprent jätkab tegutsemist ja teenuste pakkumist oma hästi toimiva kohaliku ärimudeli järgi. Renta näeb märkimisväärset potentsiaali tegevuse kasvamises Uprenti praegustel turgudel ja ka äri edasises avardamises. Spetsialiseeritud pumpamist aitab Põhjamaadesse laiendada asjaolu, et Renta on seal juba eelnevalt kanda kinnitanud.

Kari Aulasmaa, Renta Groupi tegevjuht: „Peame spetsialiseeritud pumpamist atraktiivseks rendinišiks ning Uprent on Baltikumis ja Poolas selge turuliider. Meil on suur rõõm ühendada jõud väärtusliku äriühinguga, millel on andekas meeskond ja suur kasvupotentsiaal.“

Martins Egle, Uprenti tegevjuht: „Meil on siiralt hea meel saada osaks Renta Groupist – ambitsioonikate tegevusplaanidega ettevõttest, mis juhindub kõrgetest tegevusstandarditest. Tehing näitab, et meie seni saavutatud edu hinnatakse kõrgelt. Tulevikukoostöö Renta Groupiga pakub meile suurepäraseid võimalusi geograafiliselt laieneda ning arendada tootevalikut, tehnilist võimekust ja asjatundlikkust.“

Renta Groupist

Renta Group Oy on Soome ehitustehnikat ja seadmeid rentiv äriühing, mis asutati aastal 2015. Rental on Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Poolas kokku 100 esindust ja üle 1000 töötaja. Renta on laia haardega rendiettevõte, millel on suur valik ehitusmasinaid ja -seadmeid ning nendega seotud teenuseid. Lisaks rendihoidlate võrgustiku haldamisele on Renta ka oluline tellingute ja ilmastikukaitseteenuste pakkuja. Rohkem infot leiad aadressilt www.renta.com.

Uprentist

Uprent on Baltikumi ja Poola juhtiv spetsialiseerunud pumpamisfirma, mis pakub ehitus-, veemajandus- ja tootmisettevõtetele kuivendamis- ja ümberpumpamise lahendusi. Lisaks pakub Uprent süvendustöid ja kraavikaitselahendusi. Uprenti peakontor asub Lätis, kuid äriühing tegutseb ka Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Uprentil on 13 kontorit ja üle 100 töötaja. Rohkem infot leiad aadressilt www.uprent.eu/en/home/.