Avaleht » Müük » Nõelfilterkuivenduse tarvikud
Nõelfilterkuivenduse tarvikud
Meie suur ladu sisaldab eri suuruseid ja liiki nõelfiltreid, jaotustorusid, kiirliiteid, imi- ja väljalaskevoolikuid, liivapüüdureid ja teisi tarvikuid tõhusaks nõelfilterkuivenduseks. Nõelfilterkuivendus on kõige tõhusam ja säästlikum veeärastusviis kui põhjaveetaset pole vaja langetada rohkem kui 6 meetrit.Pikaajaline kutsekogemus selles valdkonnas võimaldab meil pidevalt uurida, katsetada ja arendada mitmesuguseid nõelfilterkuivenduse meetodeid ning seadmeid, et saada kuivendusprojektide parim tulemus. Seetõttu anname oma klientidele ainult tõendatult töökindlaid tooteid – mitmesuguseid nõelfiltrisüsteeme, millel kõigil on oma eelised eriomastes pinnase- ja põhjaveeoludes.
Metallist nõelfiltrisüsteem
Pikk tööiga ja suur vastupidavus mehaaniliste kahjustuste suhtes
Tagab suure veevooluhulga
Saadaval on palju filtriprofiile
Paindlik nõelfiltrisüsteem
Kiire ja kerge paigaldus
Vähe ühenduskohti tagab väiksema õhulekke
Madalad kulud
Nõelfilterkuivendus on kõige ökonoomsem ja laialt kasutatav veeärastussüsteem, eriti kui veetaset ei pea langetama liiga palju (4,0 m – 4,5 m), ehkki eriseadmetega on võimalik saavutada ka suuremat langust.
Süsteemi kõige olulisemateks osadeks on vaakum ja piludega filter, s.o nõelfilter. Ühekordsed nõelfiltrid ja kompaktsed vastupidavad taaskasutatavad nõelfiltrid on tavalised kogu maailmas. Kõigil nõelfiltritüüpidel on ärilised eelised ja puudused.
Baltimaades kasutatakse enamasti vastupidavaid taaskasutatavaid nõelfiltreid.
Nõelfilter koosneb ühes otsas asuvast läbistusotsikust ja reast metall- või plastikfiltritest. Filter on valmistatud viisil, mis lubab tahkeid osakesi eemaldamata anda ajaühikus maksimumkoguse vett. See tulemus saavutatakse torude ja nendevaheliste alade täpse tasakaalustamisega. Augustatud väliskest laseb läbi väiksema vooluhulga kui riidest sisekest. See erinevus põhjustab rõhulanguse kahe seina vahel. Rõhu vähenemine sisefiltril ja välissõela ning sisefiltri vahel oleval liival määrab väikese sissevoolukiiruse, mida pumpamisel hoitakse ühtlasena. Sel viisil filtreerub vesi läbi hästifiltreeriva vesiliivakihi.
Paindlik kiirliide koosneb vaakumile vastupidavast läbipaistvast voolikust. Selle otstes on kaks kuulliidet ühendamiseks vastavalt kogumis- ja tõusutoruliidetega. Seda tüüpi toruliiteid koos vee sissevoolu reguleeriva kraaniga kasutatakse peamiselt liikuvatel nõelfiltrisüsteemidel. Selliseid süsteeme kasutatakse veetorustiku paigaldamisel, kui pumpasid ja torusid on vaja kiiresti liigutada tööga edasiminekuks. Nõelfiltrite sügavus ja vahemaa nende vahel on ilmselt määratud pinnase tüübiga, selle läbilaskvusega ning kaevendi sügavusega. Igal juhul on kollektortorul liited nõelfiltrite ühendamiseks iga meetri tagant.
EVO PUMPS pakub müügiks ja rendiks mitmesuguse pikkusega torusid (2–6 m). Neid saab kokku ühendada, kuid tuleb silmas pidada, et madalamal kui 6,9 m on oodatav vooluhulk väike. Praktiliselt on maksimaalne saavutatav imisügavus umbes 8,5 m vaakumiga, millest tuleb maha arvestada torutakistus ja õhulekked. Süsteemi saab paigaldada kaevendi ümber või ühele küljele, sõltuvalt selle mõõtmetest ja pinnasetüübist.
Mitmeastmelist nõelfiltrisüsteemi kasutatakse kui veetaset on vaja langetada rohkem kui 5–6 m.
Esimene paigaldis tehakse telgmiselt või ümber kaevandatava ala, moodustatavatele nõlvadele ja võimalusel põhjavee algnivoole. Paigaldis tehakse ajutiselt või määramata ajaks, sõltuvalt kaevendi sügavusest, pinnase tüübist ja läbilaskvusest. Kui on saavutatud esialgne alanemine, tehakse teine paigaldis uuel veetasemel. Kui uus paigaldis on alandanud veetaseme nõutavale sügavusele, võib osutuda võimalikuks ülalpool asuva perimeetrilise (või teljesihilise) paigaldise eemaldamine, kui veeärastust saab teha ainult sügavamal asuva paigaldisega. Selle meetodi kasutamisel võib olla mugavam 4 kuni 5 samaaegselt töötava astmega paigaldist. Kui peaks vaja minema rohkem kui 1 või 2 astet, tuleks kaaluda kombineerimist drenaažisüsteemidega.